h1

Türkçe

Berlin Backgammon/Tavla İnternet Sayfasına hoşgeldiniz. Acemi, Amatör ve Usta Oyuncuları hoş bir atmosfer içerisinde gerçekleşen heyecanlı yarışmalar beklemektedir.

Sizleri her ay düzenlenen Berlin Şampiyonlukları ve Acemiler Turnuvalarına katilmaya davet ediyoruz!

Turnuvaya ilk defa katıldığınızda, aramızdan birisi size yardımcı olup turnuva süresince sorularınızı yanıtlayacaktır. Berliner Backgammon takviminden müsabaka günleri hakkında genel bilgi alabilirsiniz.

Backgammon oyununu uluslararası kurallara göre oynamaktayız (Tavladan az farklı). Bütün oyunlar katlama küpü (Verdopplungswürfel) ile oynaır ve Crawford kuralı uygulanır.

Bir sorunuz olduğunda veya önerileriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Berlin Şampiyonluğu (Berliner Meisterschaft)

Şampiyonluk turnuvası her ayın ikinci Cumartesi günu yapılır (istisnalar hariç). Sezonumuz iki gün oynanan sezon sonu turnuvası ile kapanır. Tüm turnuva tarihlerini Berliner Backgammon takviminde bulabilirsiniz.

Saat: Turnuva başlangıc saati 13.00 tür (kayıtlar 12.00 ile 12.55 arası yapılır).

Yer: en passant, Schönhauser Allee 58, 10437 Berlin (U2 Eberswalder Straße yanı), Tel.: 0177–7383899.

Oyun Tarzı:Ön eleme oyunları 7 puan üzerinden olup hızlandırılmış isviçre sistemine göre oynanır. Gerektiğinde bir puanlık elemeler yapılır. Ön eleme sonrasında ilk 8’e kalan oyuncular KO-sistemine göre final turnuvasını oynar (7/7/9 puan üzerinden). Ön elemede en az bir galibiyet alıp ilk 8’in dışında kalan oyuncular KO-sistemine göre ikinci şans turnuvası oynar (5/5/5/5/7 puan üzerinden).

Katılım ücreti:

Ustalar 42 € (+4€ kayıt masrafı + 3-14€ sene sonu ödül payı), isteğe bağlı Side Pool 32€ (+3€ kayıt masrafı).

Acemiler 10 € (+2-14€ kayıt masrafı).

Odül Dağılımı: Para ödulleri turnuvayı ilk 3,4,5 veya 6 sıralarında bitiren oyuncalar dağıtılır (odül alan oyuncu sayısı toplam katılım sayısına göre değişir). En başarılı bayan oyuncu Lady’s Prize odülünü alır. Turnavaya ilk defa katılan oyuncular arasında en iyi dereceyi elde eden oyuncu Rookie‘s Prize odülüne alır.

Saat: Oyunlar saatli oynanır. Hamleler 12 saniye içinde yapılmalıdır. Oyunculara her oyun puanı başına 2 dakika 00 saniye ek oyun süresi verilir.

Ekipman: Turnuvaya katılan oyuncuların yarısı kendi tavlalarını getirmesi gerekir. Eğer kendi tavla ve oyun saatiniz var ise, lütfen bunları yanınızda getiriniz.

Yukarıdaki bilgiler 2019/2020 sezonu katılım rehberinin – burada acemi turnuvası hakkındada bilgiler bulabilirsiniz – kisaltılmış hali ve oyun kurallarıdır (almanca olarak).

 

-> English
-> Français
-> Español
-> Româneşte
-> Ελληνικά
-> Pусский
-> فارسی
-> آللغة آلعربية
-> 中文版
-> Deutsch (kurz)

%d Bloggern gefällt das: