h1

Türkçe

Berlin Backgammon /Tavla İnternet Sayfasına hoşgeldiniz. Acemi, Amatör ve Usta Oyuncuları hoş bir atmosfer içerisinde heyacanlı yarışmalar beklemektedir. Aylık yapılan Berlin Şampiyonluklarına, Amatör turnuvalarına katılablirsiniz.

Turnuvaya yeni katılanlara refakatçi verilecek ve turnuva süresince sorularınıza yanıt alabileceksiniz. Berliner Backgammon takviminden müsabaka günleri hakkında genel malümat alabilirsiniz.

Backgammon oyununu internasyonal kurallara göre oynamaktayız (Tavla gibi değil). Bütün oyunlar Katlamazarı (Verdopplungswürfel) ile oynanacaktır ve Crawford kuralı geçerlidir.

Bir sorunuz olduğunda veya önerileriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Berlin Şampiyonluğu (Berliner Meisterschaft)

Her ayın ikinci cumartesinde yapılır. İstisnalar Berliner Backgammon takviminden yer alır. Kasım ayının dördüncü hafta sonunda iki günlük Sene sonu final turnuvası yapılır. Aralık ayında turnuva yoktur.

Zaman: Turnuva başlangıcı saat 13.00 tür. (Kayıtlar 12.30 ile 12.55 arası yapılır).

Yer: en passant, Schönhauser Allee 58, 10437 Berlin (U2 Eberswalder Straße yanı), Tel.: 0177–7383899.

Oyun Tarzı:Ön eleme 5 oyun olup hızlandırılmış isviçre sisteminde oynanılır, icabında bär puanlık eleme uzatılması yapılır. Akabinde Finalller KO-Sistemine göre 8 en iyi oyuncular (7/7/9 Puan) ve ondan sonra gelen 8 Oyuncular (5/5/7 Puan) arasında yapılır.

Katılım ücreti:

Ustalar 42 € (+4€ Kayıt masrafı + 4€ Senelik birikim için), isteğe bağlı Side Pool 32€ (+3€ Kayıt masrafı).

Amatörler 11 € (+1€ Kayıt masrafı).

Dağıtım: Ilk sıralarda yer alan katılım sayısına göre 3 ile 6 . oyuncuya verilecektir. Amatörler başarı ödülü alacaktır. En başarılı bayan Lady’s Prize odülü alacaktır. Amatör ve Acemi katılımcılardan en iyisi Rookie’s Prize odülü alacaktır.

Saat: Oyun kesinlikle saatle oynanacaktır. Her çekim 12 saniye içinde yapılmalıdır. Her oyuncunun dakika olarak toplam oyun süresinin iki katı kadar ek zaman hakkı vardır. Kendi saatinizi ve tavlanızı getirmeniz gerekli değildir. Ama varsa getirebilirsiniz.

Bu 2017 senesinin kısa katılım izahatıdır. İnternet sayfamızda Turnuvamıza katılım, ve Amatör Turnuvamıza katılım, ve oyun kurallarını almanca olarak bulabilirsiniz.

-> English
-> Français
-> Español
-> Româneşte
-> Ελληνικά
-> Pусский
-> فارسی
-> آللغة آلعربية
-> 中文版
-> Deutsch (kurz)

Advertisements
%d Bloggern gefällt das: